Позитивні зрушення в одній з найбільших справ з транскордонної неспроможності

22.10.21

У справі про банкрутство компанії Jet Airways настає завершальна стадія – один з літаків, що належить боржникові та знаходився в управлінні адміністратора, призначеного у справі про банкрутство, порушеного у Нідерландах, продано. Продаж було здійснено у справі про банкрутство за 9 мільйонів доларів США. Як зазначають фахівці, це дає підстави для переходу до завершального етапу вирішення проблем заборгованості цієї багатонаціональної компанії.

Стосовно компанії Jet Airways у Нідерландах було порушено провадження у справі про банкрутство за заявою двох європейських кредиторів. Відомо, що стосовно цієї компанії відкриті такі самі провадження й у інших країнах.

Відповідно до транскордонного протоколу, укладеному у цій справі, продаж відбувся за умов, що виторг від продажу буде спрямований на погашення боргів перед кредиторами у провадженні, порушеному у Нідерландах, з метою завершення розгляду цієї справи у цій країні.

Решта коштів, якщо залишаться, будуть переведені до Індії з метою їх використання для задоволення вимог кредиторів у відповідному провадженні за правилами Кодексу Індії про неспроможність та банкрутство.

Ця справа є цікавою з кількох причин.

По-перше, порушення провадження у справі про банкрутство боржника у Нідерландах дало можливість призначеному у справі про банкрутство адміністратору взяти під опіку всі активи боржника, що знаходились в Нідерландах на дату початку такої процедури, серед яких був і літак Boeing 777, що знаходився в аеропорту Схіпхол.

По-друге, співробітництво представників проваджень у справі про банкрутство компанії Jet Airways, порушених в Нідерландах та Індії було оформлено протоколом у цій транскордонній справі, що був затверджений судами, які вели цю справу.

З успішним виконанням умов протоколу у цій транскордонній справі очікується завершення розгляду справи про банкрутство боржника у Нідерландах, що розглядалась у цій країні з вересня 2019 року.

Насамкінець зазначимо, в Україні поки що не проглядаються перспективи переходу до практичного виконання українського законодавства про банкрутство щодо співробітництва судів та адміністраторів у транскордонних справах, оскільки видно, що в українських судах такі провадження завершуються, практично не почавшись – суди відмовляють у визнанні іноземних проваджень у транскордонних справах про банкрутство.

І це прикро, оскільки Україна стала першою і залишається єдиною країною пострадянського простору (крім Балтії), де існує законодавство, присвячене транскордонним справам про банкрутство.

Олександр Бірюков, радник, спеціально для видання «borg expert»

 

Iншi Публікації

Arrow Arrow
22.11.2018
Україна на міжнародній судовій арені: підсумки та рекомендації майбутніх дій
Читати далi
17.01.2018
Тетяна Ігнатенко коментує останні висновки ЄСПЛ
Короткий експертний аналіз щодо дотримання прав людини у кримінальних провадженнях.
Читати далi
10.10.2017
Тетяна Ігнатенко коментує Проект Закону №159 щодо захисту прав людини
Експертний аналіз щодо нового Проекту Закону №159, внесеного у Парламент Петром Порошенко.
Читати далi