Зміни процедур банкрутства через коронавірус. Досвід Індії

20.05.20

В усьому світі по різному реагують на коронавірус і вживають абсолютно різні засоби подолання негативних економічних наслідків від введення різного роду обмежень в умовах карантину.

Серед найпоширеніших таких заходів, що вже вжиті у низці країн світу, є внесення змін до законодавства про банкрутство. Таким чином законодавець намагається пристосувати відомі механізми до складної ситуації в економіці та знайти нові форми більш ефективного застосовування процедур банкрутства. Найпоширенішим підходом є призупинення порушення нових проваджень у справах про банкрутство.

Такі пропозиції зараз розглядаються і в Індії. Пакет законодавчих пропозицій, ініційований урядом, містить пропозиції щодо внесення змін до Кодексу про неспроможність та банкрутство стосовно призупинення порушення нових проваджень у справах про банкрутство строком на один рік. Це пояснюють тим, що треба дати можливість компаніям у стані кризи відновити платоспроможність самим, без втручання держави. Крім того, уряд розглядає можливість виключення боргів, що виникли внаслідок обмежувальних заходів, із переліку підстав для застосування кредиторами примусових засобів з їх повернення.

Разом з тим, уряд Індії розглядає окремі засоби у межах законодавства про банкрутство, спрямовані на розв’язання проблем заборгованості малих і середніх підприємств. Планується також передбачити підвищення порогу заборгованості для ініціювання порушення справи про банкрутство. Фахівці у цій країні вважають, що необхідно суттєво переглянути положення Кодексу та розглянути можливість внесення більш серйозних чи кардинальних змін. Всесвітньо відомий експерт у сфері банкрутства, член Цільової групи Всесвітнього банку з питань банкрутства, Сумант Батра зазначив, що в Індії потрібне революційне переосмислення законодавства про неспроможність, а не тільки пауза в ініціюванні нових справ про банкрутство на один рік. Він вважає, що необхідний новий підхід до вирішення проблем заборгованості, який мав би стимулювати банки та установи державного сектора до активної участі у рятуванні бізнесу.

Олександр Бірюков, радник Юридичної групи LCF

Джерело: livemint.com