Анна Огренчук нагороджена за глобальний розвиток міжнародного права

23.01.23

23 січня 2022 міжнародна секція Асоціації правників штату Нью-Йорк (New York State Bar Association, NYSBA) вручила свою найвищу нагороду, «Відзнаку в міжнародному праві», співголові свого відділення в Україні, президентці Асоціації правників України, керуючій партнерці LCF Law Group, Анні Огренчук. Нагородження відбулося під час онлайн-зустрічі в рамках щорічних зборів асоціації.

«У час особистої боротьби та нападу на її батьківщину Анна Огренчук очолює боротьбу за притягнення російського уряду та його лідерів до відповідальності», — сказала президентка NYSBA Шеррі Левін Уоллах (Sherry Levin Wallach). – Вона є невтомною лідеркою в боротьбі за справедливість та верховенства права. Я пишаюся тим, що ми с Анною працюємо пліч-о-пліч як президентки юридичних спільнот та лідери професії».

Анна Огренчук, президентка Асоціації правників України, допомогла сформувати міжнародну коаліцію юридичних груп, яка тисне на ООН з метою розслідування ймовірних воєнних злочинів Росії.

«Лідерство Анни Огренчук в Україні надихає та заряджає всіх нас енергією працювати наполегливіше в практиці міжнародного права», – сказала Азіш Філабі (Azish Filabi), голова міжнародного відділу Асоціації юристів штату Нью-Йорк. – Вона уособлює такі якості, як професіоналізм, відданість і цілісність у своєму прагненні до справедливості».

«Для мене справжня честь отримати цю нагороду сьогодні», – сказала Анна Огренчук. Наша робота зі розбудови України відбувається в дуже складних умовах. Майже рік російські ракети продовжують руйнувати нашу цивільну інфраструктуру та житлові будинки в Києві та багатьох інших містах. Україна стала осередком боротьби між верховенством права і беззаконням, між демократією і автократією, і взагалі між добром і злом».

У грудні 2021 року Асоціація правників штату Нью-Йорк підписала меморандум про взаєморозуміння з Асоціацією правників України, який створив міцний альянс. Менш ніж за два місяці адвокати зі Сполучених Штатів, України та Польщі об’єдналися під егідою NYSBA в оперативну робочу групу з українського питання. Це міжнародне об’єднання правників відіграло значну роль у допомозі українським біженцям. Правники робочої групи збирали докази воєнних злочинів і виступали за створення міжнародного трибуналу для розслідування російської агресії.

«За майже рік війни разом нам вдалося створити потужну мережу юристів, які закликали свої уряди посилити економічні санкції проти держави-агресора. NYSBA була першою міжнародною юридичною спільнотою, яка закликала Генеральну Асамблею США створити спеціальний трибунал для розслідування злочину агресії проти України. Ми сподіваємося, що інші організації приєднаються та підтримають меседж NYSBA, який показує справжню роль юридичної спільноти», – сказала Анна Огренчук.

Відзначення адвокатів за надзвичайний внесок для суспільства та професії є частиною традиції щорічних зборів NYSBA.

Iншi Новини

Arrow Arrow