Секрети успіху в юриспруденції від Анни Огренчук

03.09.20

Анна Огренчук, керуючий партнер LCF Law Group, визнана однією з трьох жінок, які вплинули на розвиток юридичного бізнесу в Україні за версією дослідження Ukrainian Women in Law 2020 від видання Юридична газета.

У спецвипуску видання Анна поділилася своїми секретами успіху та дала поради жінкам-юристкам, як стати успішними.

  • Мій секрет успіху полягає у … критичному ставленні до себе.

Успіх – це власна оцінка себе та своєї роботи. Якщо ви задоволені своєю роботою, то це означає, що ви успішні. Зовнішній успіх – це дуже відносне поняття, яке залежить від багатьох чинників і не завжди є об’єктивним. Формула успіху звучить так: якщо ви задоволені своєю роботою, то вас можна вважати успішною особистістю. Інше питання – чи ви задоволені або незадоволені собою, але це вже стосується вимог до себе.

  • Найскладнішим на моєму шляху до успіху було … знайти баланс та навчитися розподіляти час. Робота та сім’я для мене однаково важливі, ці два поняття не взаємовиключають одне одного, а доповнюють.
  • Порада, що допомагала мені виходити зі складних ситуацій, – будьте гнучкими. В юриспруденції потрібно постійно бути готовим до зміни обставин, оскільки є дуже багато речей, які важко передбачити заздалегідь. Також знайдіть те, що вас надихає. Юриспруденція – це стресова сфера, зазвичай юристи не мають часу для того, щоб розслабитися. Мене надихає мистецтво та спілкування з цікавими людьми – такі речі дозволяють продовжувати любити те, чим я займаюся, а також надають сил.
  • Найбільш притаманна мені риса характеру – це послідовність у досягненні цілей. Що б не відбувалось навколо, потрібно йти та працювати, хочеться вам цього чи ні.
  • Жінка-лідерка завжди … робить у декілька разів більше, ніж чоловік. Риси лідера не залежать від статі – це критичне мислення щодо себе, цілеспрямованість та працьовитість.
  • Сила жінки полягає в … сміливості. Я проти будь-яких ярликів та стереотипів щодо ролі чоловіка та жінки. Найважливіше – мати інтерес до життя та до справи, якою займаєшся. Сила в тому, щоб робити те, що вам цікаво і до чого у вас є здібності та бажання.
  • Жінкам, що зараз на старті своєї кар’єри, хочу порадити … займатися улюбленою справою. Неважливо, чоловік ви чи жінка, головне – знайти, що є для вас найцікавішим і що ви робите найкраще. Потрібно бути професіоналом, чим би ви не займалися.