Відбувся VII Cудовий форум «Судова система: глобальна та національна трансформація»

17.11.18

http://judicialforum.uba.ua

15-16 листопада в готелі «Hilton Kyiv» відбулася наймасштабніша подія юридичного життя – VII Cудовий форум «Судова система: глобальна та національна трансформація» Асоціації правників України. Цього року темою форуму є трансформація судової системи України під впливом двох чинників: технологізації судового процесу та судової реформи в Україні.

Цього року захід також підтримали проекти Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» та «Підтримка виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини». Програмним координатором заходу виступає Анна Огренчук, член Ради з питань судової реформи при Президентові України, голова Комітету АПУ з процесуального права, керуючий партнер Юридичної групи LCF.

У форумі взяло участь більше ніж 350 учасників, виступило більше ніж 60 спікерів, серед яких судді Конституційного Суду України, Верховного Суду, представники Вищої ради правосуддя, Судової адміністрації України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Міністерства юстиції України, практикуючі адвокати, міжнародні експерти та представники Ради Європи.

Фокус першого дня форуму було направлено на вплив інформаційних технологій на судову систему. Зокрема, ключовий спікер форуму Джин Хо Вердоншот, фахівець з legal tech та інновацій у сфері правосуддя, автор першої он-лайн платформи вирішення спорів фізичних осіб Dutch Rechtwijzer (Нідерланди) виступив з доповіддю про інформаційні технології та їх вплив на правосуддя. Також у перший день спікери та учасники обговорили особливості використання digital складових у судовому процесі та представлені напрацювання перших legal-tech стартапів в Україні.

Темою другого дня форуму стало реформування судової системи України. Спікери представили проміжні результати та наступні кроки впровадження судової реформи, експертні висновки щодо відповідності судової реформи в Україні стандартам та рекомендаціям Ради Європи. будуть обговорені перші підсумки роботи Верховного Суду та створення спеціалізованих судів, особливості проведення кваліфікаційного оцінювання суддів, актуальні позиції Верховного Суду по юрисдикціям та статус України на міжнародній судовій арені.

https://www.facebook.com/UkrainianBarAssociation/videos/275476843315024/