Справа про банкрутство Greensill Bank AG

02.06.21

У березні 2021 року Федеральний суд Австралії задовольнив клопотання німецького підрозділу банку Greensill Capital про замороження активів, ініційованого представником провадження у справі про банкрутство, порушеного в Німеччині.

У своєму клопотанні заявник просив суд поширити процедури банкрутства, порушеної в Німеччині, на активи в Австралії, оскільки за його твердженням, у цій країні знаходиться центр основних інтересів боржника. Ініціатор клопотання пояснював це необхідністю забезпечення транскордонного співробітництва у справі для цілей найповнішого погашення вимог кредиторів, які беруть участь у ланцюгових відносинах кредитування.

Порушення справи про банкрутство Greensill Bank AG відбулось за рішенням Бременського районного суду за заявою фінансового регулятора на тій підставі, що боржник припинив виконувати свої зобов’язання перед власниками депозитів. Заява про визнання провадження у справі про банкрутство за кордоном було подана на підставі Закону про транскордонну неспроможність 2008 року.

Адміністратор, призначений у Німеччині, також ініціював звернення до суду міста Лондона в рамках заходів щодо захисту активів банку, в якому він просив суд призупинити виконавчі дії стосовно депозитів німецьких інвесторів на загальну суму близько 4 мільярдів євро.

Серед кредиторів цієї фінансової установи є SoftBank та Credit Suisse. Кредиторами є також особи з незабезпеченими вимогами та працівники фінансової установи. В Австралії свої вимоги мають намір заявити податкові органи та регулятор у корпоративному секторі економіки.

Разом на цей час свої вимоги заявили кредитори приблизно на суму 4.9 мільярдів доларів. Такий стан справ поставив під загрозу успішність проведення можливої реорганізації цієї групи фінансових установ. Призначені у справі адміністратори виступили з пропозицією кредиторам боржника про ліквідацію цієї фінансової групи. Метою такої процедури має стати максимальне задоволення вимог кредиторів групи компаній, що входять у цю фінансову групу.

Олександр Бірюков, д.ю.н., радник Юридичної групи LCF, спеціально для порталу Borg.Expert

За матеріалами Global Restructuring Review