Степан Рябченко

Електронний Евр

23.12.19

Картина є фрагментом проекту “Електронні вітри” (2015). Твір є зразком сучасного напряму медіа-арту та «комп’ютерного живопису» – синтетичного жанру, що поєднує класичне мистецтво і нові медіа технології, комп’ютерну графіку, анімацію, інтерактивне мистецтво.

У своїх творах художник роздумує над віртуалізацією сучасного світу, експериментує з простором,  проєктує нове середовище. У серії “Електронні вітри” художник використовує цифровий живопис, поєднуючи його з класичними прийомами побудови композиції, що створює масштабну і амбіційну розповідь про світ віртуальної реальності: «Кожна епоха пропонує свої теми, над якими можна подумати. На мою думку, цифрове мистецтво відображає епоху, в якій розмита межа між реальним та віртуальним світом. Мені було цікаво перетворити давньогрецьку міфологію зі своєю неповторною атмосферою у віртуальну міфологію та створити портрети віртуальних вітрів, що дмуть крізь сучасність: Електронний Зефір, Електронний Нот, Електронний Евр та Електронний Борей».

СТЕПАН РЯБЧЕНКО

Представник нового покоління українських художників у сфері медіа-арту та сучасного цифрового мистецтва. Учасник багатьох міжнародних проектів, скульптурних виставок і бієнале. У центрі його уваги – взаємодія нових технологій і класичної образотворчої традиції, межа між реальним і віртуальним світом і нова природа мистецтва.

Народився 17 жовтня 1987 року в м. Одеса у родині художників. У 2011 році закінчив Одеську державну академію будівництва та архітектури. До сучасного мистецтва Степан Рябченко прийшов через архітектуру.  У 2010 році став лауреатом першого всеукраїнського трієнале абстрактного мистецтва «АРТ-АКТ», у 2011 році –  номінований на Премію PinchukArtCentre. У 2012 році став лауреатом  міжнародного фестивалю сучасної скульптури Kyiv Sculpture Project.

У  2015 році журнал Forbes  включив Степана Рябченка в список «30 успішних українців до 30». Найвідомішою роботою митця є  твір “Електронний Нот”, представлений на Art Market Budapest та проданий на торгах аукціонного дому Phillips NEW NOW.

2015, цифровий друк на алюмінії, 149x149