Артем Волокітін

Видовище-4

18.04.19

“Видовище-4” вперше була презентована в рамках серії робіт “Видовища” на персональній виставці митця “Руководство по експлуатації” у Києві в Dymchuk Gallery в 2015 році. Пізніше серія була представлена на численних міжнародних виставках – Венеціанська бієнале, Лондонська виставка Saatchi Gallery, Український інститут Америки в Нью-Йорку, датська Art Copenhagen та німецька Kolner Listе.

У серії “Видовища” відсутнє зображення людини, лише відсторонена холодна краса вибухів та феєрверків. За словами автора, задум виник як реакція та переосмислення подій 2014 року на Сході України. Сам автор так описує власні асоціації: “Салют для мене – це символ сигнального вогню, ознаменування перемоги або святкування ювілею. Він є свідченням того, що в регіоні, області, країні все в порядку, ніхто не боїться гуркоту та спалахів. А людина, в якомусь сенсі, завжди незримо присутня як глядач, або як той, хто запускає салют і провокує вибухи …”.

АРТЕМ ВОЛОКІТІН

Артем Волокітін – сучасний український художник, автор робіт у стилі гіперреалізму, магічного реалізму та необароко.

Народився в 1981 році у м. Чугуїв на Харківщині. Закінчив Харківську державну академію дизайну та мистецтва (2005). Лауреат численних премій та нагород, серед яких Future Generation Art Prize (Італія, 2011), головна премія PinchukArtCentre (2009), Гран-прі фестивалю молодіжних арт-проектів Non Stop Media (2006, 2008). У 2010 році пройшов стажування в майстерні Ентоні Гормлі, Лондон. На рахунку Артема більше 20 персональних виставок та інсталяцій в Україні, Великобританії, Італії, Данії, Литві, Росії. Працює переважно в традиційній техніці олійного живопису, іноді звертається до фотографії, об’єкту, інсталяції.

Живе та працює в Харкові. У 2007 році Артем з дружиною відкрили арт-майстерню VM Art Studio, що є творчою лабораторією та простором для обміну досвідом й спілкування українських митців.

2015, полотно, олія, 140×250