Анна Миронова

Проект Дезорієнтири

26.07.18

Робота була представлена в рамках проекту «Дезорієнтири», Я Галерея в 2014, Київ. Кольори, що не поєднуються, відштовхують один одного, дивним чином співіснують і примирюються в зоні периферійного зору. Якщо розсіяним зором деякий час споглядати такі протилежності, цей оптичний ефект проявляється. Тоді на межі, в зоні, так би мовити, «запилення», – народжується об’єднувальний третій колір, і робота починає оживати, кольорові ритми – рухатись і набувати об’єму. З’являється просторова відстань між ними, й у роботі проявляється те, що не було передбачено. Щось подібне відбувається зі сприйняттям незвичних для слуху звуків. Той, хто хоч раз залишався вночі наодинці з природою, знає, які тривожні перші хвилини перебування в незнайомому оточенні, коли вслухаєшся у безліч несподіваних звуків, що раптом оточили, заполонили все навкруги. Та згодом настає заспокоєння, і те, що раніше бентежило, перероджується, стає частиною якоїсь первісної мелодії.

Дезорієнтири пробуджують уяву – простір у тобі.

Анна Миронова

Народилась у 1977 році в Києві.

У 1997 році закінчила факультет «Дизайну» Київського художньо-промислового технікуму (Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука), а в 2007 році – Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (майстерня вільної графіки). Із 2007 року – член Спілки дизайнерів України, а з 2008 року – член Національної Спілки художників України. Виставкова діяльність художниці розпочалась у 2002 році. Взяла участь у Всеукраїнському Трієнале «Графіка» 2006, 2009 і 2012 року, міжнародних виставках графіки Польщі (International Print Triennial Krakow, 2006) та Китаю (Guanlan International Print Biennial, 2009).

Співпраця з арт-центром Павла Гудімова розпочалась у 2012 році участю в групових проектах Тінь Трави та Neofolk project (програма візуального мистецтва в рамках ГОГОЛЬFEST-2012). Дмитро Корсунь, мистецтвознавець: «Роботи Анни наочно відображають отой таємничий вимір свідомості, що дає змогу відчути внутрішню поезію, притаманну речам і явищам навколишнього світу. Її символічний всесвіт повен завуальованих знаків і ритмів, складних семантичних пластів та шляхетних кольоросполучень».

Живе та працює в Києві.

2013, полотно, акрил, 230×160