Олександр Кадніков

Полярник

26.07.18

Метод Олександра Каднікова оригінальний тим, що є, по суті, інсталяцією, застиглою в фотографії. Замість того, щоб вихопити з оточення уже готовий сюжет, автор власноруч його конструює, ліпить зі знайомих усім спадкоємцям пострадянського контексту предметів і символів. Робота «Медуза» була презентована в рамках Arsenale 2012, Київ, ARTVILNIUS’14 в 2014 році, Вільнюс, Crimea-Lviv: Enjoy! в 2016 році, Париж.

Між німими героями взаємовідносини досить гострі, щоб викликати у глядача стійкі асоціації і, як наслідок, не без іронії зробити правильні висновки. Весь цей багаж посттоталітарного спадку покликаний дати можливість зайвий раз переосмислити проблематику спільного минулого – пригадати про ті «Граблі», на які, напевно, не варто постійно наступати.

Сам автор доволі поетично описує власні асоціації: “Лід добре зберігає минуле. Крило зламали, але відпустили. Пустота сірникової коробки вже не лякає. Постімперський синдром криється в психосоматиці індивідууму. Згідно з купленим квитком, я маю бути десь поруч. Люби своїх так, щоб чужі боялись. Довіряти можна трьом крапкам, та не крапці. Повторювати мовчання, як заклинання.”

Олександр Кадніков

Народився в 1967 році в Сімферополі. У 1985 році закінчив училище по класу “Фотосправа” (5 розряд). Першу фотовиставку “Далі, далі, далі” (Сімферополь, 1988) було закрито за наказом Кримського обкому партії як “антисовєтську”. Із 2006 до 2008 року працював фоторедактором журналу “Експерт Україна”, Київ, а з 2003 до 2006 року очолював фотослужбу журналу “Профіль”, Київ. Організатор і учасник більш ніж дев’яноста фото та відеопроектів в Україні та поза її межами (Росія, Німеччина, Великобританія, Польща, Італія, Словаччина). Один із провідних фотографів журнлу “НАШ”, автор фотографій до ста книг. У доробку фотографа – 128 обкладинок для журналів “Наш”, “Експерт Україна”, “Профіль”, “Тайм-аут”, “Комментарии”, “10 дней”, “М-клуб”, “Крымская Ривьера”, “Киев City”, “Вся неделя”, “ШО”, “BOSS”. Живе та працює в Сімферополі.

2009, папір, цифровий друк, 90х60