Сергій Гай

Без назви

16.01.20

Робота “Без назви”, що належить до серії “Вершники”, була представлена на персональній виставці художника в галереї “Триптих АРТ” у 2013 році.

За словами автора, тематика його творів завжди залишається незмінною – портрети, ню, натюрморти, зображення вершників – і мотивована лише любов’ю до предмета зображення. Водночас образна система художника ґрунтується на знакових мотивах, традиційних для витоків канону західного мистецтва – від архаїчної доби до класичної традиції.

Митець вважає: “Біблійна тема – це база, на якій ґрунтується увесь християнський світ. Вона так чи інакше впливає на творчість на підсвідомому рівні. Наприклад, робота із зображенням вершника у гуцульському вбранні на червоному коні. Попри етнографічність образу, у ньому є щось епічне, біблійне. До того ж, Гуцульщина і зараз надзвичайно релігійний край”.

Зазначений твір, як і інші роботи Сергія Гая, не має назви. Художник пояснює це так: “Коли людина дивиться на картину, відбувається своєрідний діалог, у процесі якого кожен можу вигадати свою власну, асоціативно відповідно цій роботі назву. Я не хочу “прив’язувати” глядача до картини. Живопис, як і будь-яка форма людської діяльності, є закодованим – це інформація, це емоції, передані в плямах, фактурі, поєднання кольорів”.

Сергій Гай

Народився у 1959 р. у м. Львові, де живе і працює донині. У 1986 році закінчив Львівський Державний Інститут прикладного та декоративного мистецтва. З 1995 року  – член Національної Спілки Художників України. З 2003 року – член об’єднання “БЖ-АРТ”. Входить в сотню найкращих художників України за версією видання “100 імен. Сучасне мистецтво України періоду Незалежності”. Викладає живопис на кафедрі дизайну Національного Лісотехнічного Університету України у м. Львові.

У творчому доробку художника – більше 300 робіт. Учасник та призер багатьох міжнародних арт-фестивалів та бієнале:

 • XII Флорентійська Бієнале (золота медаль, Флоренція, Італія, 2019);
 • Cross Gate Gallery, Аукціон спортивного мистецтва (Товсон, Меріленд, США, 2019);
 • Симпозіум, Музей Сучасного мистецтва Кіпру (Кіпр, 2018);
 • І Всеукраїнська трієнале живопису “НЮ-ART” (диплом І ступеня, Кременчук, Україна, 2018);
 • Mіжнародний арт-ярмарок “KÖLNER LISTE” (Кельн, Німеччина, 2018);
 • Галерея “Cross Gate Gallery” (Лексінгтон, США, 2018);
 • Арт-Салон “Велес”, міжнародний арт-ярмарок “World Art Dubai” (ОАЕ, 2018);
 • Aрт-Салон “Велес”, музей Т. Шевченка, проект “Арт Інтеграція.” (Пекін, КНР, 2017);
 • Міжнародна виставка, фортеця “Rocca Dei Rettori” (Беневенто, Італія, 2017);
 • Міжнародна виставка, Конференц-центр “Кароліна” (Вільнюс, Литва, 2017);
 • Mіжнародна виставка “Перехрестя доріг” (Гродно, Білорусь, 2016) та багато інших.

 

2013, полотно, олія, 170×130